21. Targi EuroLab [RELACJA]

Już po raz kolejny CNBCh UW zaprezentował swoją ofertę podczas 21. Edycji Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych – EuroLab 2019 oraz 8. Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab, które odbyły się w dniach 13-15 marca 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Targi EuroLab to prestiżowe wydarzenie branżowe o charakterze biznesowo-naukowym, organizowane przez firmę MT Targi Polska, a współtworzone przez przedstawicieli środowiska akademickiego, instytucje branżowe oraz ośrodki naukowo-badawcze.

Stoisko Kampusu Ochota (Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Wydział Biologii, Wydział Chemii, Centrum Nauk Sądowych, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk) cieszyło się wielkim powodzeniem wśród zwiedzających. Hitem były lody robione przy użyciu ciekłego azotu przez Zarząd Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Specjalnie dla doktorantów, studentów i absolwentów, odbyło się Forum Naukowe organizowane przez Centrum Nauk Biologiczno – Chemicznych, Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN. Zainteresowane osoby mogły uczestniczyć w wykładach, a przez cały dzień można było spotkać się z przedstawicielami firm, które poszukują pracowników i mogą być zainteresowane spotkaniem z doktorantami, studentami i absolwentami – przyszłymi pracownikami.

Na stoisku Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego (stoisko nr A4, Sala Ratuszowa), można było porozmawiać ze specjalistami z Korpusu Operatorów. Korpus Operatorów to zespół wykwalifikowanych naukowców, którzy swoją wiedzę i umiejętności wykorzystują w świadczeniu usług komercyjnych i naukowo-badawczych. Na co dzień pracują na nowoczesnej aparaturze, stosując szerokie spektrum technik analitycznych oraz wykonując analizy rutynowe i badania specyficzne. Operatorzy chętnie służą wsparciem w dopasowaniu metodyki analitycznej do celu badań i są otwarci na nawiązanie współpracy zarówno z biznesem, jak i grupami badawczymi.

Inne atrakcje na stoisku:

• rośliny in vitro
  • quiz wiedzy o CNBCh oraz wiedzy biologiczno-chemicznej
  • konkurs Facebookowy z atrakcyjnymi nagrodami
  • lody z ciekłego azotu

Data publikacji: 21 marca 2019